מערכת חירום - אתר הדגמה

  שליחת דיווח בחירום:

  לשליחת דיווח הקליקו על שם הקבוצה

  יומן אירועים:

  מדווח/ת:
  לקבוצה:
  תיאור:

  ממלאי תפקיד בחירום

  ביטחון:

  ביטחון

  מידע נוסף ביטחון:

  גורמים בארה"ב ובאירופה מאמינים שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין מתכוון להכריז באופן רשמי על מלחמה נגד אוקראינה, במטרה לאפשר גיוס של כלל חיילי המילואים ולחזק את התמיכה הציבורית בפלישה. הצבא הרוסי, שהופתע מעוצמת ההתנגדות האוקראינית, מתמודד עם קשיים רבים וההערכות במערב הן שלפחות 10,000 חיילים רוסים נהרגו מתחילת הפלישה ב-24 בפברואר. פוטין הכריז על הפלישה אחרי שבחודשים האחרונים ריכז קרוב ל-200 אלף חיילים בגבולות אוקראינה.
  המלחמה באוקראינה – עוד כותרות:
  • "ניאו-נאצים" או גיבורי מלחמה? הגדוד האוקראיני שמתבצר ב"אזובסטל"
  • חודשיים בבונקר של מצודת מריופול: "חושך ופחד נוראי. עברנו טרור"
  • פוטין עצר את הגז לפולין ובולגריה; קייב: "אל תיכנעו לסחיטה"
  • רוסיה מבצעת "רצח עם"? כך קובעים מה זה ג'נוסייד
  • פיצוצים "מסתוריים": החבל הבדלני במולדובה שמעורר דאגה
  פוטין ושאר בכירי הקרמלין מקפידים להגדיר את הפלישה לאוקראינה כ"מבצע צבאי מיוחד", ולא כמלחמה. לפי הגורמים המערביים ייתכן שההכרזה הרשמית על מלחמה תהיה ב-9 במאי – היום שבו מציינת רוסיה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.
  תיעוד: ירי רקטות של המורדים הפרו-רוסים למפעל "אזובסטל" במריופול
  by Taboola
  Promoted Links
  .
  חברת אינטראטק מקיבוץ שפיים מגייסת משקיעים, החל מ-25 אלף דולרWeb-Mine - השקעות
  פצצה כלכלית: הלוואה כנגד נכס בריביות שפויות למסורבי בנקיםאתר מהון להון - הלוואה כנגד נכס למסורבי בנקים
  בשידור חי: כיסא הושלך לעבר אמיר חצרוני
  חדשות
  28 צפייה בגלריה
  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
  פוטין. במערב מזהירים מסיפוח המחוזות הבדלניים ו"הכרזת מלחמה" על אוקראינה
  (צילום: AP )
  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
  (צילום: רויטרס )
  מפה אוקראינה קייב בוצ'ה אירפין
   
  ערב הפלישה לאוקראינה חששו במערב שרוסיה תצליח לכבוש את אוקראינה בתוך ימים ספורים, כולל את הבירה קייב, אך הצבא הרוסי ספג מפלות רבות בשטח ולא הצליח לכבוש את הערים הגדולות באוקראינה. הכוחות הרוסיים נסוגו ממחוז קייב ומאזורים נוספים, ובשבועות האחרונים הם מתמקדים במערכה בחבל דונבאס שבמזרח אוקראינה - מעוז הבדלנים הפרו-רוסים. לאחרונה דווח כי פוטין שואף להשלים את כיבוש חבל דונבאס עד "יום הניצחון" ב-9 במאי.
  בשבוע שעבר העריך מזכיר ההגנה הבריטי, בן וואלאס, שבעקבות מצב הכוחות הרוסיים באוקראינה פוטין יצהיר רשמית על "מלחמה" כדי להגדיל את מספר הכוחות באוקראינה. הכרזה על מלחמה נגד אוקראינה ב"יום הניצחון" על גרמניה הנאצית כלל לא תהיה מקרית: בלילה שבו הכריז על פלישה הצהיר פוטין שמטרת המבצע היא "דה-נאציפיקציה לאוקראינה". לפי וואלאס התוכנית של פוטין היא להצהיר שגם המלחמה הנוכחית היא "מלחמה נגד נאצים" – ולכן הצבא הרוסי זקוק לעוד חיילים.
  השבוע טען שר החוץ של פוטין, סרגיי לברוב, כי באוקראינה עדיין קיימים גורמים נאצים - ועורר זעם גדול בישראל כשהשווה את וולודימיר זלנסקי, הנשיא היהודי של אוקראינה, לאדולף היטלר - ואמר שגם לצורר הנאצי "היה דם יהודי". אמש הגיב זלנסקי לדברים ואמר שרוסיה "לא הפיקה את הלקחים של מלחמת העולם השנייה". הוא הזדעזע מכך שרוסיה לא הכחישה את הדברים או הסבירה אותם.
  סרגיי לברוב
  זלנסקי ולברוב. שר החוץ הרוסי עורר זעם כשהשווה את זלנסקי לצורר הנאצי
  (צילום: AP  ,EPA)
  האפיפיור פרנסיסקוס סיפר היום שבפגישה שערך בסוף אפריל עם ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, אמר לו המנהיג ההונגרי שפוטין מתכנן לסיים את המלחמה באוקראינה עד "יום הניצחון" ב-9 במאי. האפיפיור אמר לתקשורת האיטלקית שהוא ביקש להיפגש עם פוטין במוסקבה כדי לסייע במאמצים לסיים את המלחמה – אך לא קיבל תשובה מהקרמלין.
  אתמול דיווח בכיר אמריקני על מהלך נוסף שמתכנן פוטין - סיפוח המחוזות דונייצק ולוהנסק, שמרכיבים את חבל דונבאס. המורדים הפרו-רוסים בדונייצק ולוהנסק, שנלחמים בצבא האוקראיני עוד מ-2014, הקימו שתי "רפובליקות עממיות" - וערב המלחמה הודיע פוטין שרוסיה מכירה בעצמאות שלהן, בניגוד לשאר העולם. רוסיה טענה שהמבצע הצבאי שלה באוקראינה נועד בין השאר לשים סוף ל"רצח העם" שמתבצע בדונייצק ולוהנסק - האשמה שאוקראינה הכחישה בתוקף.
  אנשי כוחות פרו רוסים וכוחות מיוחדים צ'צ'נים עומדים ליד בניין בוער בעיר מריופול משבר מלחמה רוסיה אוקראינה
  המורדים הפרו-רוסים במריופול, שנמצאת בחבל דונבאס
  (צילום: רויטרס )
  כוחות צבא פרו רוסים במריופול
  (צילום: רויטרס)
  כוחות צבא פרו רוסים במריופול
  (צילום: רויטרס)
  כוחות של בדלנים פרו-רוסים בדרך ל מריופול אוקראינה מלחמה עם רוסיה 15 באפריל
  (צילום: רויטרס)
  מייקל קרפנטר, שליח ארה"ב בארגון לשיתוף פעולה וביטחון באירופה, אמר אמש לכתבים בוושינגטון: "על סמך הדיווחים העדכניים ביותר, אנחנו מאמינים שרוסיה תנסה לספח אליה את 'הרפובליקה העממית של דונייצק' ואת 'הרפובליקה העממית של לוהנסק'. לפי הדיווחים רוסיה מתכננת לערוך משאל עם על ההצטרפות באמצע חודש מאי".

   

  הנהלה טלגראם:

  הנהלה טלגראם

  מידע נוסף הנהלה טלגראם:

  הוראות לשעת חירום  אתר קהילתי להדגמה 2, טל-אל רחוב התאנה 515 מיקוד 2516700
  טל: 052-3776414, פקס: , דוא"ל: [email protected]
  מואז משגב | צרו קשר
  כל הזכויות שמורות מיידטה - אתרים קהילתיים
  הוקם ע"י MeyData